8. novembril 2014 langetas Euroopa väikeloomaarstide seltside ühendus (FECAVA) otsuse anda ühenduse 24. FECAVA Euroopa kongressi korraldamise õigus Eesti Väikeloomaarstide seltsile. Kongress, mis toob Tallinnasse ligi 900 rahvusvahelist delegaati, toimub 2018. aastal.

4-päevane kongress annab Eesti väikeloomaarstidele suurepärase võimaluse kohtuda ja vahetada teadmisi paljude oma ala tippudega üle maailma.
Kongressi korraldusõiguse taotlemisel konkureeris Eesti Väikeloomaarstide selts sama eriala organisatsioonidega Venemaalt ja Portugalist. „Eesti kui kongressi sihtkoha üheks tugevuseks oli põhjalik ning läbimõeldud taotlusdokumentatsioon, mida Eesti Väikeloomaarstide seltsil aitas koostada konverentsikorraldusfirma Publicon, kellega koostöös selts kongressi ellu viib,“ rääkis Eesti Väikeloomaarstide seltsi juht Janne Orro. Muuhulgas arvutatakse välja kongressi ökoloogiline jalajälg ning kongressi korraldajad on ühiselt lubanud korraldada metsaistutamise, millega neutraliseeritakse kongressi läbiviimisega tekitatud negatiivne keskkonnamõju.

Korraldusõiguse taotlemisel seltsi nõustanud ning korraldusteenust pakkuva Publiconi partneri Liis Käosaare sõnul on mujal maailmas konverentsiäri rohelisemaks muutmine ning keskkonnamõjudega tegelemine juba igapäevane nähtus. „Rahvusvaheliste suursündmuste Eestisse toomisel on oluline, et ka meie sellega teadlikult tegeleksime,“ märkis Käosaar.

FECAVA (Federation of European Companion Animal Veterinary Associations) on Euroopa väikeloomaarste esindav organisatsioon, mille eesmärgiks on edendada väkeloomameditsiini erialast arengut ning suurendada koostööd Euroopa erinevate riikide spetsialistide vahel. FECAVA Euroopa kongressi korraldatakse igal aastal ühes Euroopa riigis. 2014. aastal toimus kongress Saksamaal Münchenis. Eestis ei ole varasemalt sellisel tasemel rahvusvahelist veterinaarmeditsiini kongressi toimunud.


Eesti Väikeloomaarstide Seltsi juhi Janne Orro ülevaadet saab lugeda siit.