Eesti Konverentsibüroo (EKB), Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) ning majandusministeerium on alusanud investori, arendaja ja operaatori otsimist kavandatavale konverentsikeskusele. Kinnisvara väljaarendamine maksab suurusjärgus 65 miljonit eurot ning hoone plaanitakse valmis saada 2020. aastaks.

Rahvusvahelise uuringufirma The Right Soluitoni poolt 2013. aastal läbi viidud uuring näitab, et Eestil on potentsiaali võõrustada ka suuremaid rahvusvahelisi konverentse, mille mahutamiseks olemasolevate keskuste mahutavus piirangud seab. EAS-i turismiarenduskeskuse konverentsikeskuse projektijuhi Ott Sarapuu sõnul toob spetsiaalselt konverentside läbiviimiseks mõeldud keskuse ehitamine majandusse täiendavalt 15 miljonit eurot aastas ning loob kaudselt ligi 400 uut töökohta. Lisaks on Sarapuu rõhutanud, et konverentsidelegaadid kulutavad võrreldes puhkuseturistidega sihtkohas rohkem raha, keskmiselt 1300 eurot külastuse kohta.

Eesti Konverentsibüroo liikmena ning rahvusvaheliste assotsiatsioonide partnerina näeb ka Publicon reaalset vajadust multifunktsionaalse ning eelkõige suuremate konverentside korraldamiseks kavandatud konverentsikeskuse järele. Oluliseks peame konverentsikeskust, kus on tasakaalus konverentsiruumide mahutavus, erinevate paralleelselt kasutatavate ruumide arv ning näituse- ja toitlustusalad.